Co słychać w Kaszewicach na placu budowy? - Sierpień 2016 roku

Opublikowano: poniedziałek, 20, luty 2017

Witam bardzo serdecznie wszystkich, którzy zechcieli zajrzeć na naszą stronę. W Kaszewicach lato. A na  terenie placu budowy powoli postępują prace budowlane. Budynek Domu Seniora z zewnątrz jest już nie to poznania ze stanem z przed roku. Zbliżamy się powoli do ukończenia wszystkich prac elewacyjnych i wkrótce budynek z zewnątrz będzie robił wrażenie, że jest już w całości ukończony. Z zewnątrz prezentuje się coraz okazalej. Od kwietnia 2015 roku zostały wykonane następujące prace:

- całkowicie ukończony dach budynku

- wstawione wszystkie okna i drzwi zewnętrzne, tak że budynek jest już całkowicie zamknięty

- wybudowana kaplica Domu Seniora wraz przyległymi częściami budynku

- budynek w całości został otynkowany i pokryty docelową elewacją. Zewnętrznie pozostaje tylko pomalować w wybranej kolorystyce. Poczekamy z tym jednak do zakończenia prac wewnątrz budynku.

- trwają prace montowania instalacji elektrycznej, przywoławczej, telefonicznej itp.

- przygotowujemy miejsce  pod utworzenie terenów parkowych dla pensjonariuszy

- oraz wiele innych drobniejszych prac

 

W czerwcu została podpisana umowa z firmą, która przygotowuje wniosek o pozyskanie środków finansowych z Europejskich Funduszy na lata 2014 - 2020. 

Potrzebujemy jeszcze dużych pieniędzy na wykończenie całego środka obiektu, a jak wiedzą osoby zorientowane w temacie budowlanym - to pochłania największe pieniądze. Na całkowite ukończenie inwestycji potrzeba jeszcze - wraz z wyposażeniem - ok. 3,5 miliona złotych. Zawierzamy tę sprawę Bożej Opatrzności i łaskawości życzliwych ludzi i instytucji.

Chciałbym z tego miejsca bardzo serdecznie podziękować Fundacji PGE - Energia z serca, która po raz kolejny wsparła na kwotą 75.000 tys. złotych przekazanych w formie darowizny na kontynuacje prac przy Domu Seniora "Pomocna Dłoń". Serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję także wielu osobą prywatnym za dokonywane wpłaty oraz firmom przekazującym darowizny w postaci materiałów budowlanych potrzebnych do kontynuacji dalszych prac. Już wkrótce zostaną zamieszczone w Galerii najnowsze zdjęcia prezentujące zakres postępujących prac.

 

ks. Zdzisław Kuropatwa

z-ca Dyrektora Caritas