O nas

Opublikowano: poniedziałek, 01, grudzień 2014

Kilka informacji dla tych, którzy zechcieli wejść na naszą stronę
Domu Opieki „Pomocna Dłoń”
w Kaszewicach

Kaszewice – miejscowość położona w województwie łódzkim, w powiecie bełchatowskim, w gminie Kluki, oddalona zaledwie 6 km. od Bełchatowa otoczona jest ciszą i pięknem przyrody.
W centrum wioski znajduje się zabytkowy, modrzewiowy kościół fundacji Koniecpolskich z 1612 roku p.w. Świętej Trójcy. Kościółek położony w środku wsi, otoczony 200 letnimi dębami stanowi dumę tutejszej wspólnoty parafialnej oraz perłę architektoniczną regionu.

Po drugiej stronie ulicy znajduje się Dom Zakonny Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus, które pracuję w tutejszej parafii od ponad 50 lat. Obok domu sióstr usytuowany jest obiekt, którego budowa rozpoczęła się we wrześniu 2007 roku. Miał być przedszkolem prowadzonym przez siostry z częścią klasztorną. Niestety nastąpiły okoliczności – sytuacja finansowa pomysłodawcy oraz sponsora tego przedsięwzięcia  , które przeszkodziły w zrealizowaniu pierwotnego zamysłu. Budynek obecnie znajduje się w stanie surowym, otwartym – przykryty dachem.
Zaistniałe okoliczności nie pozwalają zrealizować pierwszego założenia. Stąd też obiekt ten po niewielu zmianach będzie pełnić funkcję Domu Seniora dla 46 pensjona-riuszy. Budynek spełnia wszystkie wymogi prawne Domu Opieki i z pewnością będzie stanowić doskonałe miejsce zamieszkania dla starszych osób, które poczują w nim klimat domowego ciepła, w cudownej wiejskiej okolicy z dala od zgiełku i hałasu miasta. Dom otoczony będzie ogrodem i dużym terenem parkowym – wchodzącym w skład kompleksu Domu Seniora. Sam teren i miejsce usytuowania Domu stwarza ogromne możliwości aktywnego spędzania czasu jesieni życia. Możliwość zajmowania się ogródkiem kwiatowym czy warzywnym, spacery po okolicznych terenach leśnych, uprawianie „nordic walking”, wycieczki rowerowe po okolicy i wiele innych możliwości aktywnego wypoczynku sprawią, że miejsce to jest idealne dla osób w podeszłym wieku. Przy zapewnieniu przez kompetentny personel optymalnych warunków dla osób w podeszłym wieku sprawimy, że okres jesieni życia stanie się czasem przeżywanym w poczuciu zaspokojenia najbardziej podstawowych potrzeb takich jak: troska, ciepło, poczucie bezpieczeństwa.
Jeśli z Bożą i ludzką pomocą uda się dokończyć to dzieło z pewnością będzie ono pięknie służyć mieszkającym tu pensjonariuszom w pogodnym przeżywaniu jesieni swego życia.